2 شاپ می 1 ثبت آگهی رایگان ماشین در بوق 3 خرید از فروشگاه پرزگیر دوکاره arso لوازم آشپزخانه دکوراسیون پرزگیر لباس mic آشپزخانه قیمت امروز ماشین بوق
حذف در پنل کاربری [X]
اشتراک یک تجربه (قسمت سوم)

اشتراک یک تجربه (قسمت سوم)

خرید آپارتمان

هشتم- حال با تمام شرایط دو سه گزینه رو انتخاب کردید و الان وقت مذاکره درباره قیمت و نحوه پرداخت و تحویل مسکن هست. سعی کنید حتما املاکی رو انتخاب کنید که به نظر صادق تر هست و به هر قیمتی دنبال جوش دادن معامله نیست . چون شما و فروشنده تا یکی دوماه با این املاک کار دارید و صداقت و همکاری اون برا شما لازمه. همچنین حتما سعی کنید صاحب املاکی نماینده شما باشه . یعنی همه خواسته ها، شرایطتون و مقدار تخفیفی رو که میخواید رو بهش منتقل کنید تا ایشون با فروشنده مذاکره کنه. اینجوری در عین حفظ احترام مابین شما و فروشنده به خواسته های معقولتون هم میرسید. اگر در جلسه اول به تفاهم درخصوص قیمت برسید باید یه قرارداد دستی و مبایعه نامه کامپیوتری با دریافت کد رهگیری که همون جا توسط املاک دریافت بشه و کلیه جزییات و توافقات مابین در اون ذکر بشه، تجهیزات ملک، نحوه پرداخت، تاریخ تحویل و ... . اگر قراره وام بگیرید حتما زمان لازم برای دریافت درخواست کنید و نه کمتر، درخصوص رهن خونه هم فرصت لازم رو برای خودتون درنظر بگیرید که به جریمه تاخیر نخورید، سعی کنید همه چی مستند و نه با حرف باشه. معامله باید کاملا رسمی باشه حتی اگر طرف حسابتون دوست یا حتی فامیل نزدیک باشه. یادتون باشه املاک شما مبلغی حق کمیسیون میگیره که همه این کارا رو انجام بده اما خودتون هم کاملا حواستون باشه.

به صورت معمول یه مبلغی در همون جلسه بابت بیعانه و پیش پرداخت داده میشه (نسبت به قیمت خونه مبلغ زیادی نیست) سعی کنید این مبلغ از طریق بانک به حساب املاک یا شخص فروشنده کارت به کارت بشه که مستند باشه و بعد برای پرداخت های بعدی در تاریخ های توافق شده چک بدید. در چک هاتون حتما قید بشه بابت خرید ملک آقای یا خانم فلانی. رسید فراموش نشه با مهر املاک

حتما در مبایعه نامه مبلغ جریمه بابت پشیمانی یا بودن مشکل در خانه باشه . شما که قصد خرید دارید و پشیمون نمیشید اما اگر سند و مدارک خونه و خود خونه مشکلی داشته باشه که نتونید وام بگیرید یا قابل سمونت نباشه و فروشنده بهتون نگفته باشه با علم به اینکه شما قراره وام بگیرید علاوه بر فسخ قرارداد جریمه نه چندان کمی هم باید بهتون بده.

نکته ششم- تا اینجا اصلا درباره پیش خرید خونه های درحال ساخت صحبت نکردیم، چون طبق قانون معامله این نوع ملکها ممنوع و غیرقانونی محسوب میشه و حتی املاکی که این معامله رو ثبت کنه مجرم محسوب شده و جواز کار ازش سلب میشه. پس حواستون باشه.خیلی ها خیلی حرف ها می زنند. این خونه ها سند رسمی ندارند و اگر دچار مشکل بشید قانون کمکی بهتون نمی کنه.

نهم- خوب مبارکه . شما خونه رو خریدید و از این به بعد مراحل پرداخت و تحویل ملک هست. مراحل اخذ وام هم خودش داستانیه که در مقالات بعد حتما دربارش صحبت می کنم. سعی کنید کارهاتون رو با دقت و سرعت پیش ببرید که بهونه ای برای تاخیر به دست فروشنده ندید. از طرفی هم فروشنده روی مبلغ برنامه ریزی کرده و معامله قراره برد-برد باشه.

دهم- یکی از کارهای مهم هم تحویل ملک هست (چه با مستاجر و چه خالی) . حتما با نماینده املاک و فروشنده تحویل انجام بشه و کلیه تجهیزات طبق مبایعه نامه کنترل بشه . چون بعد امضای صورتجلسه تحویل هیچ کس زیر بار هیچ مشکلی نمیره. حواستون باشه.

در آخر شاید ناگفته های زیادی در این باره مونده باشه که به امید خدا در پست های بعدی سعی می کنم این مطلب رو بازنویسی کنم. هچنین یه چک لیست خرید آپارتمان در دست تهیه و بازنگری هست که به زودی و به امید خدا لینک تهیه آن را برایتان ارسال می کنم.

انشاالله مبارکتون باشه.

گروه مهندسی سازه قرارداد

الهه سادات حسینی